Hoşgeldiniz  

Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Eyüp Yılmaz Ramazan Ayı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

admin | 05 Mayıs 2019 | Türkiye Gündemi A- A+

Eyüp Yılmaz mesajında On bir ayın sultanı  Müslümanların büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif’in tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirdiği , İnsanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de ihtiyaç…

Yılmaz mesajında On bir ayın sultanı  Müslümanların büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif’in tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirdiği , İnsanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de ihtiyaç sahiplerinin halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattıkları bu ay, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan müstesna bir zamandır.

Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı Ramaza ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı, şeytanın zincire vurulduğu, af, mağrifet ve bereket  ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dini ve insani duyguların daha da yoğunlaştığı, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükâfatlarının sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayı iyi ve güzel davranışları artırarak en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir.

Bu ayda insanlar tuttukları oruçla hem bedenlerin şükrünü yapmış hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan dayanışma ve paylaşmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın sakaryamıza, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini cenab-ı haktan niyaz ederim.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.