Hoşgeldiniz  

Sapanca’da Hummalı Çalışma

admin | 15 Nisan 2019 | Genel A- A+

Sapanca Belediyesi’ne bağlı; Park Bahçeler, Temizlik İşleri ve Fen İşleri ilçe genelinde çalışmalarına hız verdi.

Ekipler kentin muhtelif yerlerinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürerek yaz sezonuna hazırlık yapıyor. İlçe genelinde hummalı bir çalışma yapan ekipler, ilk olarak ana arterlerde çalışmalarına başladılar.

Çalışmalarımız devam ediyor

Çalışmalar hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürü; “Kentimizin ana arterlerinde çalışmalarımıza başladık. Çevre ve peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerde ihtiyaç olan noktaların öncelik sıralarına göre çalışmalarını planlamış durumdalar. Özellikle kış aylarında yağan yağmurlardan dolayı, oluşan birikintileri aynı zamanda atılan çöpler ve düşen yapraklardan dolayı su giderlerinde tıkanıklar oluşmuştu. Çamur birikintilerinin ve yaprakların temizlileri de yapılmaktadır. Bununla birlikte malzeme serim ve yama çalışmaları da devam etmektedir” dedi.

Ekipler tarafından; Kuva-i Milliye Parkı’nda bordür boyamaları, çimlerin biçimi ağaçların budanması, direklerin ve oyun guruplarının boyama işlemlerini tamamlarken, Teknik Anadolu Lisesi, Sinan Göksu okul bahçelerinin bakımları, Yanık Otaban altı ve bağlantı yoluna malzeme serimi, ilçe genelinde moloz alımları, Gazipaşa Mahallesi bordür tamiri, çarşı içi kanal temizliği, Uzunkum Yürüyüş Yolu çevre düzenlemesi, yazılı duvarların tekrar boya işlemleri, alt geçitlerin boyama çalışmaları gibi pek çok alanda çalışmalar devam ediyor.

Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.