Hoşgeldiniz  

Nicolas Maduro’dan Venezuela ordusuna teşekkür

admin | 11 Mart 2019 | Dünya, Foto Galeri A- A+

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD ve muhalefet karşısında yanında olduğu için Venezuela ordusuna teşekkür etti.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Miraflores Başkanlık Sarayı’nda düzenlediği mitingde, darbe girişimi karşısında desteğini aldığı Venezuela ordusuna teşekkür etti. Maduro, “ABD, ordunun bir darbe düzenlemesini istedi ve ordunun cevabi çok açıktı. Ordu, darbe düzenleyenleri yendi” dedi.

Konuşmasında Guaido’yu ‘ABD’nın kuklası’ olarak nitelendiren Maduro, Venezuela’daki elektrik kesintilerinden muhalefeti sorumlu tuttu.

Öte yandan, başkent Karakas’ta sokaklara inerek Maduro için “katil” sloganları atan bazı Guaido destekçileri ve polis arasında arbede yaşandı. Polis, protestoculara biber gazı ile müdahale etti. Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun 23 Ocak’ta kendisini ülkenin geçici devlet başkanı ilan etmesinden bu yana Türkiye, Rusya ve Çin gibi ülkeler Nicolas Maduro’yu desteklemeye devam ediyor.  

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.