Hoşgeldiniz  

Genel Başkan Eyüp Yılmaz’dan polis haftası mesajı

admin | 10 Nisan 2019 | Türkiye Gündemi A- A+

Türk Polis Teşkilâtı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Eyüp Yılmaz, emniyet kuvvetlerinin Polis Haftası’nı kutladı.

Genel Başkan Eyüp Yılmaz mesajında, “Her zaman yüreğimizin en önemli ve en nadide köşesinde yaşattığımız şehitlerimizin ruhaniyetinin; gazilerimizin cesaret ve kahramanlıklarının yaşayan temsilcileri olan polisimizle, askerimizle ve bütün güvenlik birimlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Genel Başkan Yılmaz şöyle devam etti: Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü yılında Ülkemizdeki huzur ve güven ortamı nedeniyle bütün emniyet mensuplarımızı tek tek tebrik ediyorum. Batı ülkelerinde başta olmak üzere, özellikteki dünyadaki diğer ülkelerde suç oranlarına baktığımızda; Türkiye’miz tam bir güven ve istikrar ülkesi durumunda.

Devletimizin gösterdiği üstün başarı ve istikrar sayesinde Türkiye, bölgesinde bir cazibe merkezi haline geldi. Başı dara düşen herkesin imdadına yetişerek aziz milletimizin en önemli hasletlerinden birini de dünyaya tanıtmış oldu. Toplumun güvenliğini sağlayan en önemli kamu güçlerinden birisi olan polisimizin sayesinde halkımız, çok şükür huzur ve sükûn içinde yaşıyor. Bugün sokaklarımızda güven içinde yürüyebiliyorsak, gece yatağımızda huzur içinde uyuyabiliyorsak; bunda kahraman ve fedakâr polislerimizin, güvenlik güçlerimizin büyük katkısı var. Bu nedenle kendilerine müteşekkiriz.

Çünkü ‘vatan’, millet olarak üzerinde yaşadığımız, geçmişin acı ve tatlı hatıraları ile istikbâle ümitle baktığımız; kutsal bir mekândır. Bir toprak parçasının vatan olabilmesi kolay değildir. Yüzlerce yılda yurt edinilen, uğrunda şehitler verilerek kanla yoğrulan toprak; ancak vatandır. Üzerinde bir medeniyet kurulan yerdir vatan.

Bu cennet vatanı yüzlerce yıl ecdadımız, canları ve kanları pahasına korumuşlar ve binlerce abide dikerek üzerinde bir medeniyet kurmuşlar. İşte bu medeniyetin devamı, halkımızın huzuru ve güvenliği için canla başla çalışan ve fedakârca gayret gösteren polislerimizi ve bu görevlerini yerine getirirken vazifeleri başında şehit ve gazi olan o kahramanları bir kez daha saygı ile anıyorum. ”dedi.


Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.