Hoşgeldiniz  

Fahrettin Abay; SALDIRIYI KINADI

admin | 22 Nisan 2019 | Genel A- A+

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı’nın cenaze namazının ardından meydana gelen saldırı olayı hakkında şunları söyledi;

“80 milyonluk kardeşler topluluğu siyasi çıkar uğruna hızla birbirine düşman ediliyor. Ülkemizin en önemli sorunu “dışarıdan” değil “içeriden” yapılan saldırılar ve kullanılan “nefret” dili oluyor.” diye ayrıştırma politikasına son verilmesi gerektiğini ifade etti.

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı.

Yazılı ve görsel basına yazılı açıklama yapan bu saldırının nefret ve kutuplaşma dilinin sonucu olduğunu belirten Abay, şunları kaydetti:

“Fakat bu saldırı nefret ve kutuplaşma dilinin bir sonucudur. Aylardır dilimizde tüy bitti; toplumu germeyin, muhalefeti düşman gibi göstermeyin dedik ama sonuç ortada maalesef…”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.