Hoşgeldiniz  

DÜNYANIN EN İYİ 5 TABANCASI

admin | 16 Mart 2019 | Teknoloji A- A+

Güçlü ve tehlikeli silahlar çoğu zaman hem hedefteki kişiye hem de kullanan kişilere ciddi zararlar vermektedir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen dünyada birçok kişinin silahlara karşı büyük bir ilgisi bulunmaktadır ve dünyanın en güçlü silahlarına sahip olmak istemektedirler. Bu listemizde de tüm zamanların en güçlü ve en tehlikeli tabancaları olarak bilinen 5 silahı okuyacaksınız.

1. Desert Eagle

Listemizin ilk sırasında birçok video oyununda ve aksiyon filmlerinde kullanılmış ünlü Desert Eagle bulunmakta. Bu silahın popülerliği ise ağır, büyük boyutu ve korkutucu görüntüsünden gelmekte. Modeline göre ağırlığı ve boyutu değişen bu silahın geri tepmesi çok yüksek olduğu için ordu ve polis güçleri tarafından kullanılmamaktadır.

2. Taurus Raging Bull

Brezilya’nın en büyük silah üretici Taurus tarafından üretilen Raging Bull fantastik kalibre seçeneğiyle dünyanın en güçlü tabancalarından birisidir. Av amaçlı kullanılan bu güçlü silah 200 metre mesafeden bir buffaloyu veya fili hiç zorlanmadan yere yıkabilmektedir. 12.7, 16.5 ve 21 santimetrelik boyutlarıyla kimi zamanda bazı ülkelerde polisler tarafından da kullanılmıştır.

3. Smith Wesson Model 500

Dünyanın en güçlü tabancası olarak gösterilen Smith Wesson ayrıca 50 kalibrelik mermi atabilen tek tabancadır. 12.7 çapındaki çekirdeği, bu tabancanın fişek haznesine tam olmadığı için tabancanın 6 değil 5 fişek kapasitesi bulunmaktadır. Son olarak ise bu silahın asıl üretilme amacı ayı gibi büyük hayvanların avlanmasını kolaylaştırmaktır.

4. RS h-12

Rusya’da 2000 yılında üretilmeye başlanılan bu güçlü silah ilk olarak 50 gram ağırlığında üretilmiş fakat sonra çılgın Rus silah üreticileri tarafından ağırlığı 2.2 kilograma boyutu ise 36 santimetreye çıkarılmıştır. Yeni ağırlığı ve boyutlarıyla bu silah dünyanın en güçlü ve tehlikeli silahları arasına girmiştir.

5. Thunder 50 BMG

Amerikalılar tarafından üretilmiş dünyanın en büyük ve en güçlü silahıyla tanışın. 50 kalibrelik mermilerin kullanıldığı bu silah en güçlü ve etkili sniper silahlarla yarışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Geri tepmenin çok yüksek olduğu bu silahta bunun önüne geçebilmek için amortisör eklenmiştir. Bu sayede silah şahlanmak ya da atıcının uzuvlarını yakacak kadar tehlikeli bölgelere alev tahliyesine sebep olmaktansa fiziksel tepme baskısını güçlü amortisöre aktarmaktadır.

Etiketler: , , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

DÜNYANIN EN İYİ 5 TABANCASI için 1 yorum

  1. Rıza kocabiyik dedi ki:

    Enteresan bildiğimiz modellerden hiç yok

YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.